Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2016/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
BAZA OKOŁOTURYSTYCZNA I AKTYWNE FORMY TURYSTYKI W SOŁECTWIE SKRBEŃSKO
GODÓW
UL. ZIELONA 25

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. dr inż. arch. Michał Stangel ul. Konarskiego 23c/1, Gliwice 0
2. dr inż. arch. Ewa Raczkowska ul. Konarskiego 23c/1, Gliwice 0

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. WÓJT GMINY GODÓW UL. 1 MAJA 53 GODÓW MARIUSZ ADAMCZYK TEL. 32 47 65 065 WEW.22 WOJT@GODOW.PL

O projekcie

Baza okołoturystyczna i aktywne formy turystyki w sołectwie Skrbeńsko powstały w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego WSL 2007-2013 - Priorytet III: Turystyka - Działanie 3.2:  Infrastruktura okołoturystyczna - Poddziałanie 3.2.2: Infrastruktura okołoturystyczna - podmioty  publiczne.

W ramach inwestycji zakupiono grunt w Skrbeńsku oraz stworzono na tym terenie kompleks sportowo-rekreacyjny, na który składa się: przebudowane istniejące boisko do piłki nożnej, nowe boisko do piłki siatkowej plażowej, korty tenisowe, zewnętrzny stół do tenisa, piramida linowa do wspinania oraz miejsce do grillowania. Teren został wyposażony w odpowiedni system komunikacyjny: ciąg pieszo-jezdny z placem, ścieżka żwirowa, parking oraz wyposażenie dodatkowe: ławeczki, kosze na śmieci, ogrodzenie. Boisko do piłki nożnej w Skrbeńsku doposażono także w trybuny stalowe dla widzów.

Budowa bazy okołoturystycznej i aktywnych form turystyki w sołectwie Skrbeńsko  przyczyniła się do realizacji celów społecznych związanych z podniesieniem  jakości i atrakcyjności oferty turystycznej na terenie Gminy Godów. Przy realizacji zadania kierowano się wyborem estetycznych rozwiązań, które wpisują się w charakter miejscowości.

Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Skrbeńska, stanowi rozbudowę istniejącego zaplecza znajdującego się w sąsiedztwie (plac zabaw, siłownia zewnętrzna, punkt wypoczynkowy, Ośrodek Kultury), tworząc razem z nim kompleks sportowo-rekreacyjny, na którym każdy znajdzie coś dla siebie. 

Dzięki realizacji zadania nastąpiła poprawa oferty infrastruktury sportowej, zwiększenie ilości osób spędzających wolny czas w sposób aktywny poprzez zapewnienie szerokiej oferty form spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także zwiększenie liczby turystów, zarówno z Polski, jak i – ze względu na bliskość granicy polsko- czeskiej – z Czech.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone