Ta strona używa cookies. OK Szczegółowe informacje na ten temat znajdą Państwo w polityce prywatności

/Konkursy NPP/Edycja 2016/Projekt konkursowy

Projekt konkursowy
RODZINNY PARK ROZRYWKI TRZY WZGÓRZA
WODZISŁAW ŚLĄSKI
UL. MATUSZCZYKA

Projekt

Lp. Imię i nazwisko Adres Udział [%] Telefon E-mail
1. PRACOWNIA PROJEKTOWA ARCADIUS UL. KS. P. POŚPIECHA 9, WODZISŁAW ŚLĄSKI 0

Liderzy

Lp. Nazwa Adres Imiona i nazwiska Dane kontaktowe
1. STAROSTA POWIATOWY UL. BOGUMIŃSKA 2 WODZISŁAW ŚLĄSKI IRENEUSZ SERWOTKA STAROSTAW POWIATU 32 453 97 69 starostwo@powiatwodzislawski.pl

O projekcie

Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” powstał na niezagospodarowanym terenie pomiędzy trzema wodzisławskimi osiedlami: Dąbrówki, Piastów i XXX-lecia PRL, zamieszkanymi łącznie przez około 10 tysięcy osób.
Teren, który został zagospodarowany na potrzeby budowy Trzech Wzgórz, to ponad 23 hektary. Inwestycja warta około 27 milionów złotych, która uzyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej na poziomie 85%, zaowocowała powstaniem atrakcji o charakterze ponadregionalnym, będącej nową wizytówką Wodzisławia Śląskiego.

Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki ulokowano paręnaście atrakcji o różnej specyfice, które komponują się w spójną architektonicznie całość, gdzie każdy gość parku znajdzie coś dla siebie.

Na terenie atrakcji powstało kilka kilometrów ciągów pieszo-jezdnych o różnym stopniu zaawansowania. Część tras ulokowana jest przy głównym deptaku rozciągającym się między osiedlami, część tras to typowe ścieżki przebiegające przez okalający atrakcję las.

Na terenie Trzech Wzgórz znajduje się drugie pod względem wysokości w kraju linarium, nowoczesny i odpowiednio zabezpieczony plac zabaw z wieloma atrakcjami dla najmłodszych, park wyróżnia się także strefą rekreacji z kilkoma ogólnodostępnymi miejscami do urządzenia grillowania oraz punktem, gdzie można rozpalić ognisko.

Trzy Wzgórza to także kompleks boisk oraz jeden z najlepiej wyposażonych w kraju skate parków.

Charakterystyczna zabudowa kontenerowa ulokowana w centralnej części atrakcji sąsiaduje z torami dla rowerów: BMX, Dirt oraz Slopestyle, na których w miesiącach letnich Bartosz Giemza, rowerowy Mistrz Polski, prowadził dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatne zajęcia z doskonalenia umiejętności jazdy. Nieopodal znajdują się dwa tory dla pojazdów zdalnie sterowanych, amfiteatr oraz dwusegmentowy, odgrodzony wybieg dla psów. Trzy Wzgórza posiadają także park linowy z kilkoma trasami o różnym stopniu zaawansowania, strzelnicę laserową oraz ścieżkę zdrowia. Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki funkcjonuje bezpłatny parking. Wszystkie atrakcje – poza parkiem linowym – są dostępne dla gości nieodpłatnie. Istnieje także możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu, która znajduje się w głównym budynku kontenerowym.

Atrakcja została oficjalnie otwarta 26 lipca 2015 roku. W trakcie kilku pierwszych miesięcy Trzy Wzgórza pełniły funkcję gospodarza wielu imprez, w tym Nocnego Biegu z Gwiazdami, finałów Pucharu Polski w BMX Racing, Oktoberfestu czy Zlotu Miłośników Modeli RC. Każde z wydarzeń cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców a sam obiekt cieszy się dużą popularnością pośród gości zarówno z Wodzisławia Śląskiego, jak i sąsiednich gmin.

Galeria zdjęć

 
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Ślaskiego. Wszelkie Prawa Zastrzeżone