Komunikacja

LOTNISKO

Międzynarodowy Port Lotniczy „Katowice" w Pyrzowicach jest najdynamiczniej rozwijającym się lotniskiem w Europie. Jeszcze kilka lat temu z jego usług korzystało niespełna 200 tys. pasażerów rocznie. Obecnie w ciągu roku port obsługuje ponad milion pasażerów. Z „Katowic" można bezpośrednio dolecieć między innymi do: Londynu, Rzymu, Paryża, Dublina, Sztokholmu, Amsterdamu, Frankfurtu, Kolonii, Düsseldorfu, Mediolanu, Liverpoolu czy Warszawy. Nasze lotnisko stało się centrum lotów linii niskokosztowych oraz czarterowych dla Polski południowej. Dla komfortu podróżujących oddano do użytku nowy terminal pasażerski.

Na rok 2007 zaplanowano natomiast zakończenie budowy kolejnego nowoczesnego terminalu. Zaangażowanie takich przewoźników, jak: Wizzair, Lufthansa, Centralwings czy Lot, spowodowało, iż z całej Europy można łatwo, tanio i wygodnie przylecieć na Śląsk.

DROGI

Województwo Śląskie posiada najbardziej gęstą sieć dróg ekspresowych w kraju. Zakończenie prac związanych z budową autostrady A-4 w naszym regionie zapewniło także szybką i bezkolizyjną podróż zarówno na zachód, w kierunku Opola, Wrocławia, jak i wschód, w kierunku Krakowa.

Budowana Drogowa Trasa Średnicowa, łącząca miasta Aglomeracji Górnośląskiej, już wkrótce pozwoli na skrócenie podróży pomiędzy największymi ośrodkami centralnej części regionu. Dzięki gruntownej modernizacji drogi z Cieszyna do Bielska-Białej i dalej do Żywca, ułatwiony jest dojazd do najatrakcyjniejszych miejscowości turystycznych Beskidów.

KOLEJ, TRANSPORT AUTOBUSOWY

Podróż pociągiem InterCity  z Warszawy do stolicy regionu - Katowic zajmuje niewiele ponad dwie godziny. Częste i szybkie połączenia Warszawa-Katowice pozwalają zarówno turystom, jak i biznesmenom w sposób wygodny zaplanować pobyt u nas. Katowice posiadają bezpośrednie połączenia kolejowe z takimi miastami, jak: Berlin, Wiedeń, Budapeszt, Bratysława, Praga, Moskwa, Hamburg. Liczne linie autobusowe obsługują zarówno połączenia krajowe, jak i zagraniczne, ze szczególnym uwzględnieniem tras do Niemiec, Londynu, Paryża czy Brukseli.