Esport w Kotle Czarownic

 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS
Pasjonaci esportu będą mieli swoje wielkie święto! Od 1 do 3 września 2023 roku na Stadionie Śląskim odbędzie się turniej Hussar Cup
1 grudnia zorganizowano konferencję prasową zapowiadającą to wydarzenie.

- Stadion Śląski kojarzy nam się ze sportem w klasycznym wydaniu, piłką nożną, a ostatnio przede wszystkim lekkoatletyką. Esport choć jego esencją jest świat wirtualny, także wymaga precyzji i błyskawicznego podejmowania decyzji. Emocje tak jak w sporcie tradycyjnym są ogromne. Cieszę się, że tak duże wydarzenie będzie gościło właśnie u nas – przekonuje radny Sejmiku Rafał Kandziora, który uczestniczył w dzisiejszej konferencji.

Hussar Cup nawiązuje nazwą do polskiej husarii, która była potęgą oręża w Europie. Tych akcentów nie zabraknie podczas przyszłorocznej, wrześniowej imprezy. W ramach imprez towarzyszących zostanie rozegrana liga husarska, zobaczymy także wystawę militariów.

Hussar Cup będzie gratką dla fanów serii Counter-Strike – popularnych gier komputerowych z gatunku first-person shooter. Jest to rozgrywka wieloosobowa, w której uczestnicy wcielają się w terrorystów i antyterrorystów. W lipcu przyszłego roku zostanie wyłoniona ósemka najlepszych drużyn, które wezmą udział w zawodach.
Galeria zdjęć
Po kliknięciu na obrazku zostanie otwarte okno modalne z dużą wersją obrazka. Możliwe będzie przeglądanie galerii kolejnych obrazków.
Korzystanie z galerii za pomocą skrótów klawiszowych:
 • Escape: zamyka galerie.
 • Spacja: uruchamia/zatrzymuje automatyczny slaidshow (play/pause).
 • Lewa strzałka: poprzedni slaid.
 • Prawa strzałka: następny slaid.
After clicking on the image a modal window will open with a large version of the image. It will be possible to browse the gallery of subsequent images.
Using the gallery using keyboard shortcuts:
 • Escape: closes the galleries.
 • Space: starts / stops automatic slaidshow (play / pause).
 • Left arrow: previous slaid.
 • Right arrow: next slaid.
 fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS fot. Patryk Pyrlik / UMWS 


tagi: